DEVA Partisi milletvekilleri İsrail'in Gazze'deki saldırılarını kınadı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA (AA) – Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) milletvekilleri, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği konutunun önünde kınadı.

Parti adına basın açıklaması yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili İdris Şahin, dünyanın gözü önünde faili İsrail olan büyük bir dramın yaşandığını söyledi.

İsrail'in kadın, çocuk demeden savaş suçu işlediğini belirten Şahin, İsrail'in gücünü ve desteğini, özgürlük, insan hakları ve adaleti savunan Batılı ülkelerden aldığını ifade etti.

Orta Doğu'da barışın hakim olmasını arzu ettiklerini dile getiren Şahin, İsrail'e, katliam ve soykırımlarını durdurması çağrısında bulundu.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ise İsrail'in Gazze'deki hastane saldırısının, insanlık tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir insanlık suçu olduğunu vurguladı.

Hiçbir devletin sivilleri ve yerleşim yerlerini hedef almaması gerektiğini açıklayan Yeneroğlu, Filistin'deki insanlık dramının sonlandırılması gerektiğini kaydetti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da sabah saatlerinde Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa'yı elçilik konutunda ziyaret ederek, dayanışma mesajı verdi.

DEVA Partisi milletvekilleri İsrail'in Gazze'deki saldırılarını kınadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!