Bilgi Eğitim ve NCM Investment iş birliğiyle sertifikalı Yatırımcı Eğitimleri Programı başlıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL (AA) – Bilgi Eğitim, NCM Investment Menkul Değerler AŞ ile iş birliği protokolü imzaladığını duyurdu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, üniversite bünyesinde yaşam boyu eğitim birimi olarak faaliyet gösteren Bilgi Eğitim, NCM Investment Menkul Değerler AŞ ile iş birliği protokolü imzaladı.

santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde gerçekleşen imza törenine İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Ege Yazgan, NCM Investment Menkul Değerler AŞ Genel Müdürü Emre Utkan ile Bilgi Eğitim ve NCM yöneticileri katıldı. Protokol kapsamında yatırımcılara yatırım kültürü ve finans alanında teorik ve pratik bir donanım kazandırmayı amaçlayan Yatırımcı Eğitimleri Programı düzenlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Prof. Yazgan, "Üniversitemiz bünyesinde mesleki gelişime yönelik eğitim programları sunan yaşam boyu eğitim birimimiz Bilgi Eğitim, NCM Investment ile yatırımcıların finansal okuryazarlığını geliştirecek önemli bir iş birliğini hayata geçiriyor. Eğitim programımızın katılımcılara yatırım ve finans alanında güçlü bir donanım kazandıracağına inanıyor, NCM Investment ile bu projede iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Emre Utkan da NCM olarak nitelikli projelerde yer almaktan her zaman büyük bir onur duyduklarını belirterek, "Özellikle geçmişten bu yana üniversiteler ile yapılan bu tür projelere büyük önem veriyoruz. Daha önce benzer projelere farklı eğitim kurumları ile öncülük ettik ve her zaman bu tür eğitimlere katılan yatırımcıların yatırımlarını çok daha bilinçli yönettiklerini gözlemledik. Şimdi benzer bir projeyi yine aynı heyecanla İstanbul Bilgi Üniversitesi ile hayata geçiriyoruz. Üniversiteler ile çok yönlü işbirliklerini de zamanla gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu.

Projenin genel kapsamı hakkında bilgi veren Bilgi Eğitim Direktörü Selim Sonsino ise, "Bilgi Eğitim olarak sunduğumuz eğitim programlarıyla çağımızın hızla değişen iş dünyasında kurumların ve bireylerin rekabet gücünü artırmayı amaçlıyoruz. NCM Investment iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz bu program, yatırımcılara teknolojik gelişime bağlı olarak değişen piyasa koşullarında doğru yatırım stratejileri kurgulayıp aksiyon alabilecekleri yetkinlikler kazandırmayı amaçlıyor. Eğitim programımız, yatırımcıların finansal okuryazarlığın yanı sıra yeni bir yatırım kültürü ve risk yönetim bilinci edinmelerini sağlamayı hedefliyor." değerlendirmesinde bulundu.

NCM Investment ortaklarından Kuveytli iş insanı Naser Al Marri de gönderdiği kısa mesajda, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile gerçekleştirilen sertifikalı yatırımcı eğitimleri projesinin bir parçası olmaktan memnuniyet duyduklarını aktardı. Al Marri, Türkiye sermaye piyasalarının gelişimine katkı sağlayacağını düşündükleri bu ve benzeri projelerde kurum olarak yer almaya, bu projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirterek her iki kurum çalışanlarına gösterdikleri gayretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

– Eğitimler alanında uzman akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından verilecek

Açıklamaya göre, eğitim programında piyasaların genel işleyişi, teknik ve temel analiz, risk yönetimi, davranışsal finans, bilanço okuma ve değerlendirme ile makro ve mikro ekonomik gelişmelerin detaylı olarak işleneceği dersler yer alıyor. Eğitimler, Bilgi Uluslararası Finans Yüksek Lisans Program Direktörü Prof. Dr. Cenktan Özyıldırım, Bilgi Finansal Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü Özlem Derici Şengül, NCM Investment Eğitim Danışmanı Ekonomist Ateşan Aybars gibi alanında önde gelen akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından verilecek. 11 Kasım-7 Aralık 2023 tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek olan eğitim programı sonunda asgari devamlılığı sağlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

Bilgi Eğitim ve NCM Investment iş birliğiyle sertifikalı Yatırımcı Eğitimleri Programı başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!