Cumhuriyet'in 100. yılında “Zübeyde” yeniden hayat buluyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL (AA) – OYAK'ın Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir, verimli ve sürdürülebilir üretim için 2. yüksek fırın "Zübeyde"yi yeniden inşa etti.

Erdemir açıklamasına göre, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesinin adını taşıyan 2. yüksek fırın, 29 Ekim'de düzenlenecek törenle devreye alınacak.

Cumhuriyet'in 100. yılında Türk sanayisine kazandırılan yeni fırın, Erdemir'in yıllık üretim kapasitesini 1 milyon 625 bin tondan 1 milyon 775 bin tona çıkaracak. Erdemir, yeni 2. yüksek fırın ile verimliliğini artırarak sürdürülebilir üretime katkı sağlayacak.

1978'den itibaren devrede olan 2. yüksek fırının yerine inşa edilen yeni fırın, Erdemir'in iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve enerji performanslarını ileriye taşıyacak son teknolojiye sahip ekipmanlar ile donatıldı.

Entegre çelik üretiminin en önemli aşamalarından olan sıvı ham demir üretimi, yüksek fırın adı verilen tesislerde gerçekleştiriliyor. Verimliliğini artırmak ve sürdürülebilir üretime katkı sağlamak amacıyla 2. yüksek fırın "Zübeyde"yi yenileme kararı alan Erdemir, eski sistemi devre dışı bırakmadan yeni fırının inşa çalışmalarını yürüttü.

Erdemir, yeniden inşa edilen "Zübeyde"de ilk üretimi 29 Ekim'de gerçekleştirerek Cumhuriyet'in 100. yıl coşkusuna ortak olacak.

Cumhuriyet'in 100. yılında “Zübeyde” yeniden hayat buluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!