Erdemir, Cumhuriyetin 100’üncü yılını Tuluyhan Uğurlu konseri ile kutladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL (AA) – Yeniden inşa ettiği 2’nci yüksek fırını "Zübeyde"yi Cumhuriyetin 100’üncü yılı olan 29 Ekim tarihinde devreye alan Erdemir, Tuluyhan Uğurlu konseri ile kutlamalarına devam etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, OYAK’ın maden metalürji şirketlerinden Erdemir, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu’nun konseri ile kutladı.

Uğurlu’nun ‘Mustafa Kemal Atatürk’, ‘Güneşin Askerleri’ ve ‘Senfoni Türk’ isimli eserlerini seslendirdiği konser, Erdemir Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Erdemir çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği konsere aynı zamanda yerel protokol üyeleri de katıldı.

Konser boyunca sahne arkasına yansıtılan görüntüler eşliğinde gerçekleştirilen piyano resitalinde, Türk sanayinin lokomotiflerinden biri olan Erdemir anlatıldı.

1965 yılında üretim yolculuğuna başlayan Erdemir’in, dünyanın en büyük demir-çelik üreticileri arasına girmesini sağlayan başarı hikayesi tarihi fotoğraflar eşliğinde ekrana yansıtıldı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında Erdemir tarafından Türk sanayisine kazandırılan "Zübeyde" isimli yeni yüksek fırının görüntülerinin yer aldığı bölüm ise konserin en ilgi çekici anlarından biri oldu.

Tuluyhan Uğurlu konserinde, Kurtuluş Savaşı’nın havacı ve demiryolcu kahramanları da ekranlara getirildi. Cumhuriyetin kurulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ekonomi ve sanayiye bakışının işlendiği görüntülerde, Atatürk’ün açtığı fabrikalar, ilk demir çelik fabrikasının kuruluşu ve ağır sanayide atılan ilk adımlar görüntülerle izleyicilere aktarıldı.

İlk bölümde ayrıca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölmeden 57 gün önce hasta yatağında Celal Bayar ve Afet İnan ile yaptığı toplantıda ortaya konulan 26 yeni yatırım projesi de anlatıldı.

Erdemir, Cumhuriyetin 100’üncü yılını Tuluyhan Uğurlu konseri ile kutladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!