İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazar günü İran’ın kuzeyindeki dağlık alanda düşen helikopterin enkazını, Türkiye’nin yardım için gönderdiği AKINCI insansız hava aracı buldu. İran medyası önce enkaz alanında hiçbir yaşam belirtisinin olmadığını duyurdu, ardından acı haberi verdi. Türkiye ve dünyadan ilk tepkiler gelirken, İran medyası helikopter enkazından ilk görüntüleri yayınladı.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopter, Azerbaycan sınırındaki baraj açılışından Tebriz kentine dönerken 19 Mayıs Pazar günü düştü. Dağlık alanda gerçekleşen kazanın yerini bulmak saatler aldı, binlerce arama kurtarma ekibi soğuk, yağmur ve sisle mücadele etti. Türkiye’nin arama kurtarmaya yardım için gönderdiği AKINCI silahlı insansız hava aracı, helikopter enkazının bulunduğu noktayı gece yarısı tespit etti.

Afganistan
Avrupa Birliği
Azerbaycan
Bahreyn
Çin
Hindistan
Irak
Japonya
Katar
Lübnan
Macaristan
Malezya
Mısır
Pakistan
Polonya
Rusya
Suriye
Suudi Arabistan
Tunus
Türkiye
Umman
Ürdün
Venezuela

Ayrıca Gazze Şeridi’ni yöneten ve halihazırda İsrail işgaline karşı direnen Hamas ile Yemen’in batısını kontrol eden Husiler de İran’a başsağlığı diledi.

NATO, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu gibi kuruluşlar da İran’a taziye gönderdi.

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!