Pursaklar’da Cumhuriyet Bayramı meşaleli yürüyüş ile kutlandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA (AA) – Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle belediye binası önünden Muhsin Yazıcıoğlu parkına kadar Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı.

Cumhuriyet’in 100. yılı olması nedeniyle fener alayında büyük bir coşku hakimken vatandaşlar Türk bayraklarını dalgalandırdı. Yürüyüşe, balkonlara çıkan vatandaşlar da şarkılar ve ezgilerle eşlik etti.

Fener alayına katılan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Bayramı’nın Türkiye’nin büyük bir değeri olduğuna dikkati çekti.

Tüm vatandaşların bayramını kutladığını belirten Çetin şunları söyledi:

"Birkaç gündür ilçemizde etkinlikler devam ediyordu farklı noktalarda. Bugün finali fener alayı ile bir meşaleli yürüyüş ile yapacağız. Pursaklar’ın ne kadar duyarlı olduğunu bu muhteşem kalabalık gösteriyor. Birazdan coşku ile ‘Yer gök al bayrak’ diyerek bayramımızı kutlayacağız. Nice yüzyıllar diliyoruz. Bu ülkenin insanı vatanını, bayrağını, devletini seviyor. Bu özel günlerimiz birlik ve beraberliğimizi artırıyor."

Pursaklar’da Cumhuriyet Bayramı meşaleli yürüyüş ile kutlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!