TARSİM, Arnavutluk'ta “Sigorta Konferansı”na katıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL (AA) – TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindeki heyet, Arnavutluk'ta düzenlenen "Sigorta Sektörünün Gelişimi-Güneydoğu Avrupa'da Fırsatlar ve Zorluklar" başlıklı konferansa katıldı.

Tarım Sigortaları Havuzu'ndan (TARSİM) yapılan açıklamaya göre, sigorta sektörünün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Arnavutluk'un Tiran şehrinde, Arnavutluk Finansal Denetleme Kurumu (AFSA) ile Dünya Bankası Grubu (WBG) tarafından düzenlenen "Sigorta Sektörünün Gelişimi-Güneydoğu Avrupa'da Fırsatlar ve Zorluklar" başlıklı konferansa, ulusal ve uluslararası kurumlar ile sigorta şirketlerinin temsilcileri iştirak etti.

Konferansa, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Kurul Üyesi Doç. Dr. Yusuf Dinç, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindeki heyet de katıldı.

Arnavutluk Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanı Anila Denaj'ın da konuşmacı olarak katıldığı "Tarım Sigortalarının Geliştirilmesinde Karşılaşılan Zorluklar" başlıklı panelde, Engürülü, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi'nin kuruluşu, gelişimi ve elde edilen sonuçlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

TARSİM sisteminde devlet desteğinin önemine de değinen Engürülü, sistem ile ilgili tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Arnavutluk Maliye ve Ekonomi Bakanı Ervin Mete'nin de konuşmacı olarak katıldığı, "Ülkelerin Afet Risk Yönetiminde Sigortanın Rolü" başlıklı panelde, SEDDK Kurul Üyesi Doç. Dr. Yusuf Dinç de Türkiye'de uygulanan Sigortacılık Mevzuatı ve 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin tecrübelerini paylaşarak, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TARSİM, Arnavutluk'ta “Sigorta Konferansı”na katıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!