Yozgat'ta Filistin'e destek kermesi düzenlendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YOZGAT (AA) – Yozgat'ta, Filistin'e destek amacıyla kermes açıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi ve İl Müftülüğünce Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kermesin açılışında Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra konuşan Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Türk milletinin tarih boyunca her zaman mazlumun yanında yer aldığını söyledi.

Türk milletinin Karabağ'da, Libya'da, Suriye'de, Afganistan'da, Balkanlar'da, dünya coğrafyasında nerede bir mazlum varsa orada olduğunu ifade ederek, "Bu Türk milletinin merhametinin gereğidir. Burada katkımız küçük olabilir, bazısının imkanı olmayabilir, duasını gönderebilir." dedi.

Belediye Başkanı Celal Köse de Türk halkının her zaman Filistin halkının yanında olduğunu belirtti.

İl Müftüsü Ali Gülden de cami cemaatinin dışındaki vatandaşların Filistin'e destek olup katkı sunacağını düşünerek kermes düzenlediklerini ifade etti

Gülden, kermesin 3 gün açık kalacağını anlatarak, "Vatandaşımızın kimisi duasıyla kimisi maddi olarak Filistin'e katkı sunuyor. Yozgat'ta bu katkıyı biraz genişletmek amacıyla bugün bu kermesimizi açmayı planladık." diye konuştu.

Yozgat'ta Filistin'e destek kermesi düzenlendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Yerel Mevzular - Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!